Diş Beyazlatma

Dişlerin “beyazlatılması” işlemi son yıllarda güvenilirliği kabul edilmiş bir tedavi yöntemidir. Temel prensip olarak mine yapısına sinmiş renklenmeler mine yapısına hiç zarar verilmeden alınmakta ve yapı oksijen ile kuvvetlendirilmektedir. Bunun sonucun hem geri dönüşüm riski azalmakta, hem de dişlerin sağlığı üzerinde olumsuz bir etki oluşmamaktadır.

Ev tipi ve ofis tipi yapılan farklı uygulama yöntemleri mevcuttur. Ev tipi beyazlatmada hasta kişisel olarak hazırlanan bir diş plağının içine beyazlatma ajanını yerleştirerek 4-8 saat ağızda taşımalıdır.Bu işlem genellikle 5-15 gün süreyle dişhekiminizin önerdiği aralıklarla,düzenli tekrar etmelidir. Ev tipi beyazlatmada düşük dozlu beyazlatma ajanları kullanılmaktadır. Bu nedenle beyazlatma işlemi daha uzun sürede sonuç verir. Aynı işlem klinik ortamında daha yüksek dozda ilaçlar kullanılarak ortalama yarım saatte yapılabilmektedir. Bazı yöntemlerde, çeşitli ışık kaynakları kullanılarak bu işlem hızlandırılabilmektedir.

Laminate Venerler

Dişlerin ön yüzeyine uygulanabilen 0,3 – 0,5 mm kalınlığında ışık geçirgenliği yüksek porselenlerle dişlerdeki çapraşıklıkları,renk ve şekil bozuklukları hızlı ve kusursuz şekilde gidermek mümkündür.

Ağız içinden dijital ölçü elde edilerek bilgisayar destekli olarak tasarlanıp üretilebilen laminate venerler ile mükemmel renk ve doku uyumlu kalıcı estetik uygulamalar kısa sürede yapılabilmektedir.

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı pembe ve beyaz estetik olarak adlandırılan diş ve dişeti estetiğinin bütün olarak,harmonik şekilde tedavi öncesinde dijital veya manuel olarak tasarlanmasıdır.Gülüş tasarımı estetikte altın oranları ve temel ilkeleri esas alır.

Tedavi öncesinde hasta ile birlikte,varolan koşullar ve beklentiler gözönüne alınarak yeni gülümsemenin doğru olarak  planlanarak hayata geçirilmesi konseptidir.Çoğunlukla estetik çalışmalar öncesinde multidisipliner sıkı bir planlama ve fotoğraflama gerektirir.Böylelikle işlem başlamadan önce bile hastalar yeni gülümsemelerinin nasıl olacağının taslağını görme şansı yakalarlar.